Piaskowanie/śrutowanie

A worker working in a sandblast workshop

Piaskowanie/śrutowanie

Piaskowanie/śrutowanie to proces polegający na czyszczeniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym. W strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy. Po przeprowadzeniu procesu piaskowania, powierzchnia jest w pełni gotowa do dalszej obróbki (na przykład lakierowania proszkowego).

Posiadamy komorę do oczyszczania o wymiarach: 13 m x 5 m x 4 m.

Śrutowanie daje podobny efekt do szlifowania. Po takim zabiegu czyszczona powierzchnia jest równiejsza i odpowiednio szorstka do malowania. Nie widać też śladów obróbki. Nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów albo zakrzywień. Strumień powietrza z drobnym i twardym ścierniwem jest w stanie dotrzeć nawet w najmniej dostępne miejsca.

Do śrutowania używamy rozdrobionego materiału zwanego śrutem. Pozwala to na uzyskanie specyficznego wyglądu obrabianej powierzchni i oczyszczenie nawet bardzo zanieczyszczonych elementów.

Można śrutować  powierzchnie o różnych gabarytach i kształtach.

W ramach naszych usług oferujemy: śrutowanie zbiorników metalowych i stalowych, śrutowanie konstrukcji stalowych (usuwanie rdzy i innych zanieczyszczeń), śrutowanie elementów metalowych, matowienie powierzchni metalowychusuwanie powłok lakierniczych.  

Posiadamy jedną z największych komór śrutowniczych w województwie mazowieckim.

Zapraszamy do składania zapytań drogą mailową lub telefoniczną.