Cynkowanie ogniowe

galvanizing

Cynkowanie w Warszawie

Cynkowanie ogniowe oferowane klientom z Warszawy i okolic to proces nakładania mechanicznie wytrzymałej powłoki cynku na stal, który polega na zanurzeniu odpowiednio przygotowanych wyrobów stalowych w kąpieli płynnego cynku, poprzedzony fazą przygotowania wyrobów.
Przed cynkowaniem właściwym elementów konieczne jest ich odpowiednie przygotowanie poprzez wykonanie obróbki wstępnej. Służy ona oczyszczeniu elementów z wszelkich zanieczyszczeń, tj. rdzy, zendry, szlaki spawalniczej, olejów, smarów itp. Po obróbce wstępnej i osuszeniu elementy zanurzane są w płynnym cynku. Cynk topi się w temperaturze ok. 419 °C, natomiast temperatura robocza kąpieli cynkowej wynosi 440-460 °C, gdyż właśnie w takich warunkach żelazo i cynk szybko wchodzą w reakcję. Podczas zanurzenia elementu w kąpieli cynkowej na skutek wzajemnej dyfuzji płynnego cynku z powierzchnią stali dochodzi do wytworzenia się warstwy cynku, składającej się w istocie z różnorodnych warstw stopowych cynku i żelaza. Zazwyczaj stal musi być zanurzona w cynku tylko przez kilka minut. Element prefabrykowany wyjmowany jest z kąpieli cynkowej po zakończeniu reakcji.
Powłoka cynkowa ma dość skomplikowaną strukturę. Warstwa przylegająca bezpośrednio do elementu prefabrykowanego γ, ma grubość około 1 µm i jest stopem żelaza i cynku o zawartości ok. 25% żelaza. Powyżej znajduje się warstwa δ, która zawiera 10% żelaza. Następnie występuje warstwa ζ o zawartości ok. 6% żelaza i mocno widocznych na zewnątrz metalicznych kryształach. Nad końcu znajduje się warstwa prawie czystego cynku.

Cynkowanie ogniowe Warszawa – wady i zalety

ZALETY CYNKOWANIA OGNIOWEGO :

WADY CYNKOWANIA OGNIOWEGO:

Profesjonalne cynkowanie ogniowe pod Warszawą

Oczywiście, wady opisywanego cynkowania nie są poważne, ponieważ zabezpieczając różnego rodzaju elementy można liczyć na ich długowieczność, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. To nie wszystko, ponieważ obróbka po cynkowaniu nie trwa długo, szczególnie w przypadku zlecenia tego działania doświadczonym specjalistom. Jeśli odpowiednio zaprojektuje się dany element, to cynkowanie ogniowe da świetne efekty bez większego ryzyka uszkodzenia owego elementu.

Cynkowanie Warszawa – profesjonalne usługi

Szukasz profesjonalnych usług i mieszkasz w stolicy lub niedaleko Warszawy? Cynkowanie ogniowe oferowane przez naszą firmę, która znajduje się właśnie w tej okolicy, odbywa się w kontrolowanych warunkach. Mamy doświadczenie w tego rodzaju zabiegach, dlatego jesteśmy przekonani, że cynkowany przez nas element zostanie odpowiednio zabezpieczony, a dzięki temu będzie spełniał swoje zadanie przez długi czas. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zabezpieczyć nawet wyjątkowo spore elementy.

Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Cynkowanie ogniowe, którego się podejmujemy w okolicy Warszawy, to usługa, która w każdym przypadku jest realizowana przez doświadczonego specjalistę. Stawiamy na atrakcyjne ceny, a przy tym zawsze dbamy o terminowość. Nieprzypadkowo z naszych usług skorzystało już tak wielu klientów.

Cynkowanie ogniowe Warszawa

Jeśli interesuje Cię cynkowanie ogniowe w Warszawie lub w sąsiedztwie, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty. W razie pytań prosimy o kontakt – chętnie udzielimy wszelkich odpowiedzi!

Zapraszamy do składania zapytań drogą mailową lub telefoniczną.